Топ-10 поширених міфів про собак, у які досі вірять

Собаки живуть із людиною вже дуже давно. І здавалося б, за цей час ми могли б дізнатися про своїх чотирилапих товаришів все, тим більше, що наука не стоїть на місці. Однак досі збереглися міфи, які ускладнюють життя собакам, та їхнім господарям.

1. Собаки бачать у чорно-білому кольорі

Собаки справді бачать не так, як люди, але світ для них все одно не чорно-білий. Вчені вважають , що ці тварини бачать навколишнє навколо різних відтінках синього і жовтого.

Справа в тому, що в будь-якому оці є світлові рецептори, які називають колбочками і паличками. Колбочки допомагають розрізняти кольори, а палички – бачити при тьмяному світлі. Так от колб у собак менше, ніж у людей, а це означає, що наші вихованці просто не можуть розрізняти всі кольори, які бачимо ми. Наприклад, собаки не можуть відрізнити червоний колір від зеленого, так що, дивлячись на світлофор, вони орієнтуються лише на яскравість сигналів та поведінку людей. Зате у собачих очей більше паличок, ніж у людських, а це означає, що вони краще бачать у темряві та при тьмяному світлі.

2. Один рік життя собаки дорівнює семи рокам людини

Цей міф дуже популярний, але теж невірний. Це можна пояснити дуже просто – більшість собак досягають статевої зрілості у віці до року, і за поширеними уявленнями це мало б відповідати людському віку 7 років. Крім цього, деякі вихованці живуть по 20 років і більше — тобто, якщо переводити в людський вік, дорівнювало б 140 людським рокам, що, звичайно, нереально. Крім того, тривалість життя чотирилапих друзів тісно пов’язана з породою, і собаки більших порід зазвичай живуть менше, ніж дрібні.

3. Собака виляє хвостом від радості

Безумовно, собака може виляти хвостом, якщо рада вас бачити або хоче показати своє кохання . Але не єдині причини. Насправді, мова тіла собак дуже складна, і одні й самі рухи можуть означати різні стани. Тому виляння хвостом — це радість, і любов, і хвилювання, і прояв пильності чи страху. Щоб напевно зрозуміти, що зараз відбувається з вихованцем, стежте за супутніми проявами.

4. Якщо ніс сухий – собака хворіє

Багато власників собак визначають стан здоров’я своїх собак за вологістю носа. Насправді ж, ніс може сохнути навіть тоді, коли ваш пес абсолютно здоровий, якщо:

  • Він щойно прокинувся — уві сні ніс може висохнути;
  • Він набігався і хоче пити – зневоднення теж висушує ніс;
  • На нього впливає погода – вплив сонця, вітру чи холоду може висушити ніс собаки. Також лежання поруч із джерелами тепла, такими як вогонь або батарея, може спричинити сухість шкіри на носі вашого собаки;
  • Ваш вихованець просто подорослішав – у деяких собак із віком з’являється сухість носа.

Також варто зазначити, що у хворих на собак може бути мокрий ніс. Отже, набагато важливіші індикатори здоров’я вихованця — його поведінка, активність і апетит.

5. Дресирувати потрібно лише великих собак

Деякі власники вважають, що маленьких собак дресирувати не потрібно, і тому не вчать своїх чихуахуа, як поводитися на вулиці. Тому іноді випадкові перехожі жахаються побачивши цих маленьких агресивних собачок.

Насправді, будь-якого собаку необхідно виховувати, щоб він точно знав, як поводитися в тій чи іншій ситуації, а як не можна. Крім того, дресирування допомагає краще налагодити зв’язок між вихованцем та господарем. Чим раніше почнеться навчання, тим краще, оскільки в цьому випадку вам не доведеться відучувати вашого друга від шкідливих звичок, що вже накопичилися.

6. Собаки добре вчаться лише у дитинстві

Звичайно, найчастіше собак починають дресирувати в щеняцтві, поки вони нічого не розуміють і вбирають інформацію, як губка. Однак трапляється і так, що вихованець потрапляє до людей вже дорослих, і його поведінку потрібно коригувати. Хороші новини – це реально. Більше того, дорослих собак найчастіше навіть легше дресирувати, оскільки вони мають більше самоконтролю. Погані новини – собака може не захотіти навчатися. Але в цьому випадку справа не у віці, а у її характері. Так що при дресируванні вікового собаки краще запастися терпінням і завжди робити знижку на фізичні можливості вихованця: не варто забувати, що у деяких літніх собак погіршується слух, зір і виникають проблеми із суглобами.

7. Перед стерилізацією собаці потрібно хоча б один раз народити

Досі існує досить поширений міф про те, що перед стерилізацією собаці корисно пройти статевий цикл або навіть один раз народити. Насправді це не зробить тварину здоровішою. Фактично стерилізація собаки до першого циклу значно знизить  ймовірність раку молочної залози у пізнішому віці. Це також повністю виключить можливість розвитку раку матки або яєчників та інфекцій матки. Тож стерилізацію можна сміливо проводити у перші 6 місяців життя тварини. Більше того, багато ветеринарів зараз стерилізують здорових собак у віці 8 тижнів.

8. Існують бійцеві породи собак

До них найчастіше відносять, наприклад, пітбулів, доберманів чи ротвейлерів, які славляться своєю агресивністю та кровожерливістю. Але ветеринари зазначають, що немає такого поняття як «бійцеві породи». Цей міф народився через те, що пітбулів, доберманів та ротвейлерів спеціально розводили для собачих боїв.

При цьому фахівці виділяють породи, які класифікуються як потенційно небезпечні – це великі та сильні собаки, які можуть завдати серйозних травм людям. Таким вихованцям потрібно приділяти більше часу та уваги, щоб правильно їх виховати, і тоді проблем виникнути не повинно.

9. Існують собаки для алергіків

Це може засмутити людей з алергією на тварин, але протиалергенних собак не існує . Люди з алергічними реакціями на собак реагують не на шерсть, але в особливий білок, що міститься у структурі вовни чи слини собаки. Ці білки є у всіх собак. Щоправда, представники деяких порід можуть викликати менше симптомів алергії, ніж інші.

10. Собакам не потрібен одяг

Звичайно, собакам із щільною і густою вовною, наприклад, самоїдам, не потрібний верхній одяг — узимку їм цілком тепло. Однак маленькі та мініатюрні короткошерсті собаки, такі як чихуахуа або французькі бульдоги, просто не можуть генерувати та зберігати достатню кількість тепла, щоб зігрітися, та потребують захисту від холоду та вітру. Також одяг не завадить вихованцям з короткими лапками, тому що вони можуть замерзати від холоду, що походить від землі.

Total
0
Shares
Previous Article
шампань

Незвичайне шампанське

Next Article

Небагато порад з виживання на війні та у полоні