самотність

Як бути одному. Поради

Світ, де є тільки ти.

Бути одному непристойно – один з основних нав’язаних суспільством стереотипів. Ми намагатимемося зруйнувати його. Адже навіть якщо ви облажалися у всьому і перед усіма, найгірше облажатися перед самим собою.

 • Для початку правильно оцініть ситуацію. Якщо ви зовсім нікому не потрібні, значить ви якийсь вже зовсім рідкісний *. Швидше за все, це вам ніхто не потрібний. Нічого страшного у цьому немає.
 • Слово «самотність» звучить гарно та сумно. Тому, залишаючись наодинці із собою, ви ризикуєте помилуватися власним смутком. Пам’ятайте: якщо ви самотньо сидите на підвіконні і дивіться на дощ, це схоже не на трагічний фінал улюбленого фільму, а на погану соціальну драму.
 • Гартуючи чужі фотографії, де ваші приятелі регочуть на вечірках або обіймаються з подружками, не плутайте втрачені веселощі з вдало підібраним фільтром інстаграма. Там, де вас не було, все було, як завжди.
 • Довго залишаючись на самоті, можна переплутати рефлексію із самокопанням. Так ось, перше – це коли ви занурюєтеся в себе, поступово в собі розуміючись. Процес тяжкий, але корисний. Друге — це коли ви занурюєтеся в себе, злитесь від того, що там нічого не зрозуміло, чіпляєтеся на ходу за першу думку, думка стає нав’язливою, стає емоцією, стає нав’язливою емоцією, ви переживаєте, злитесь, переживаєте і злитесь, переживаєте, злитесь, злитесь, переживаєте… Пам’ятаєте, вам ніхто не зможе допомогти — навчитеся натискати на гальма самостійно.
 • Якщо ви все ще, сумно зітхаючи, озираєтесь на парочки, що проходять повз, пам’ятайте: їм може бути набагато гірше, ніж вам.
 • До речі, про кіно: до вибору фільмів у нашому випадку варто підходити з особливою уважністю. На самоті перегляд всього милого перетворює вас на жалюгідного: сидите ви ввечері на дивані в піжамі і меланхолійно хрустіть чіпсами під якісь сопливі фільми. Краще в тому ж вигляді поринути з головою в якусь сагу — від «Зоряних війн» до «Володаря кілець». Є, звичайно, серіали, але тут є великий ризик, що ви і на вулицю перестанете виходити.
 • Ходіть туди, куди вам хочеться, на самоті. Знаєте, як приємно вдень у порожньому кінотеатрі? А як зручно ходити одному на виставки? Ніхто не квапить, не треба підтримувати мляву інтелектуальну бесіду, на ходу формулюючи подібність думки. Зрештою, нікого не чекаєш по півгодини біля жіночого туалету.
 • Знайдіть собі справу. Тільки навчитеся змушувати себе ним займатися. Натхнення – звичайно, добре, але це улюблена відмовка лінивих. Щодня по дві-три години — і вже за місяць вас буде за вуха не відірвати.
 • Не вечеряйте вечорами у кафе-ресторанах. Особливо у суботу. На вході на вас так дивно подивляться зі словами: “Ви один будете?”, дадуть якийсь паршивий столик і надовго про вас забудуть.
 • Бігайте вранці. Це корисно і бадьорить. Це особливо важливо зараз, тому що вас нема кому включити в розетку.
 • Чи не бухайте. Випийте, якщо дуже хочеться, але не бухайте. Робити це одному ще сумніше, ніж здається.
 • Не запускайте себе. Навіть на самотні прогулянки виходьте охайним, а не в безрозмірному пом’ятому лахмітті стародавнього самітника. Взагалі поменше будуйте із себе асоціальний елемент. Одинаки – невід’ємна частина суспільства.
 • Не варто плутати одинаків із невдахами. Одинак — це все-таки цілісна особа з конкретними життєвими установками, а невдаха — це той ваш знайомий, який уже п’ятий рік тиняється по вечірках і всім розповідає, що йому зараз дуже потрібна якась робота та гроші.
 • Є деякі ситуації, коли бути одному украй важливо. Насамперед це стосується подорожей. Якщо ви дійсно хочете отримати насолоду від поїздки – залиште всіх друзів / приятелів / родичів вдома і вирушайте один. Тільки тоді ви зрозумієте, що той поїзд, в який ви сіли, це не поїзд «на південь», а «швидкий поїзд углиб себе». Ваша внутрішня подорож буде набагато важливішою і приємнішою за види, що змінюються за вікном.

Жіноча самотність

Свідомий вибір самотності для дівчини набагато складніше, ніж чоловіка. На вас не просто дивляться косо – всі просто впевнені, що ви зазнали невдачі в особистому житті. Батьки заглядають вам у вічі і з надією запитують, чи не знайшли ви когось, бабуся прозоро натякає, що народжувати після тридцяти складно, а подружки намагаються вас розвеселити, таємно радіючи, що «в них усе добре».

Все це зводить нанівець шанси пояснити їм, що вам просто добре однієї. Тому перестаньте виправдовуватися. Якоїсь миті всі махнуть на вас рукою, і ось тут-то і розпочнеться нормальне життя. Кидаючи погляд у минуле, ви зрозумієте, скільки сил ви витрачали на непотрібні з’ясування стосунків, на натужні веселощі в колі набридлих подруг, на пошук красивого кадру себе щасливою в променях заходу сонця. І в якийсь момент гостро відчуєте, як добре просто вийти з дому і йти по улюбленому місту куди очі дивляться без необхідності відповідати на SMS «ти де», «ти з ким» і «ти о котрій повернешся».

Як добре сидіти у своєму улюбленому кафе, хіхікаючи з офіціантом, і розглядати навколишні старі будинки, яких ви раніше не помічали, тому що були занурені у внутрішні монологи про те, що ж з вами не так. Як добре увійти до порожньої темної квартири і, не включаючи світло, завалитися на диван, поїдаючи узяту із собою їжу прямо із пластикового контейнера. Як добре не думати, чи сподобається йому твоя нова сукня та зачіска.

Достатньо того, що воно вам подобається! Як добре мріяти про майбутнє, не підлаштовуючись ні під чиї бажання та примхи. Як добре займатися сексом не так часто або не так рідко, як хочеться тому, кого боїтеся втратити. Як добре не брехати, що у вас з цим нічого не було.

Так було! І вам дуже сподобалось. І, можливо, ви це повторите. Якщо захочете. А можливо і ні. Можливо, вам взагалі місяцями не захочеться сексу, і ви зрозумієте,

що вам це не потрібно. Просто ви ладні зі своїм тілом. Як добре бачитися з друзями, тільки коли ви за ними скучили, а не коли треба, бо інакше вони вас забудуть.

Як добре засиджуватися допізна на роботі, поїдаючи ці шкідливі для сраки печива, тому що ви дійсно любите свою роботу і шкідливу для сраки їжу. Як добре блукати однією лісом або порожнім пляжем, спостерігаючи за тим, як вільно течуть ваші думки. Як добре не слухати порад ваших сімейних подруг про те, як давно вас любить Сашко та як дивиться на вас весь вечір Андрій, а просто встати і піти з вечірки, коли вам прийде в голову. Як добре напитися і не виправдовуватися, чому ти знову танцювала на столі.

І як же добре поплакати над фільмом чи посміятися в голос над ідіотським жартом у серіалі, нікому не пояснюючи, що із вами. Якщо ви щасливі, коли робите все це, подумайте сто разів, перед тим як заводити стосунки, — швидше за все, ви самотня.

І це чудово.

Total
0
Shares
Previous Article
дорослий

Як подорослішати і не облажатися

Next Article

Флагман Xiaomi 13 Pro має 1-дюймовий сенсор камери